Résztvevők: Megyeri László, Csóti József, Wettstein Tibor, Gáspár Máté, Korcsmáros György, Novák Eszter, Solténszky Tibor, Kaposi József, Máté Gábor, Regős János, Fábri Péter, Schilling Árpád, Keselyák Gergely, Halasi Imre, Hegedüs D. Géza, Jordán Tamás, Szűcs Miklós, Rába Roland, Vajda Márta
Jordán Tamás elmondta, hogy Hiller István múltkori összejövetele során felmerültek olyan pontok, amikről gondolkodni kell, s ki kell dolgozni koncepciókat. Ezért különböző munkacsoportokat állítottunk fel, a társaság és a budapesti szinigazgatók is.
De a jelen helyzetben feltétlenül szükséges, hogy a szakma egységesen lépjen fel. Az elképzeléseket január 15-ig kellene megfogalmazni, hogy aztán egységes formában el lehessen juttatni a miniszternek.
Elhangzott, hogy kiemelendő a politika felé, hogy a meglévő színházi rendszer, valamint az épületek nemzeti kincsnek tekintendők, s ezt meg kell őrizni és támogatni. Nagyon fontos kérdés a foglalkoztatás helyzete, mert az ekho nem igazán ideális megoldás, és nem is érvényesíthető mindenkire.
El kellene érni, hogy a színházi munkát szezonálisnak tekintsék és vegyék ki a jelenlegi közalkalmazotti státuszból. Ehhez azonban mindenképpen az kell, hogy jogászok is részt vegyenek az egyes munkacsoportokban, mert az esetleges változtatás csak törvényharmonizációval lehet megoldani.
Fontos, hogy a bizottságokban az úgynevezett struktúrán kívüli színházak képviselői is benne legyenek, mert hangsúlyozni kell, hogy a magyar színházi élet, finanszírozástól függetlenül egységes.
Lényeges pont az oktatás helyzete, mert napjainkban a hivatalos akkreditált intézmények mellett bárki nyithat színitanodát, aminek a minősége megkérdőjelezhető, s csak egyre több végzőst bocsátanak ki az egyébként is telített “piacra”. Ugyanez vonatkozik a szinkron színész képzésre is.
Az egyes témák: munkajog, finanszírozás, oktatás, struktúra, ifjúsági színházi nevelés, vezetői kinevezések.
Bárkinek észrevétele, használható gondolata van, kérjük, hogy a társaság titkárságára juttassa el.